NEVA – špičkové vonkajšie žalúzie

Výroba vonkajšieho tienenia je odbor, ktorý zažíva búrlivý rozmach. Spolu s rozvojom technológií, ktoré sa spájajú so stavbou chytrých budov a rodinných domov, rastú aj požiadavky zákazníkov. Tí vyžadujú maximálny tepelný komfort, dlhodobo spoľahlivú prevádzku a čo najefektívnejšie využitie energií. Teda rovnaké parametre, akými sa môžu pýšiť aj všetky brány EFAFLEX vo výrobnom areáli spoločnosti NEVA, ktorá je aj víťazom súťaže EY Podnikateľ roku 2021 v Olomouckom kraji.

Z Česka do celého sveta

Sú to nielen tieto prednosti, ktoré obe firmy spájajú. Obaja výrobcovia majú spoločné aj to, že ich produkty nájdete prakticky všade na svete – v európskych krajinách, Japonsku, Austrálii alebo Južnej Afrike. Obe spoločnosti sa tiež vyznačujú tým, že ich výrobky vznikajú vo výrobných závodoch v Českej republike. A je tu ešte jedna vec, ktorá rozhodne stojí za pozornosť – ako vonkajšie tienenie od NEVY, tak aj rýchlobežné brány EFAFLEX sú vyrábané priamo na mieru každému zákazníkovi. Ten tak nekupuje unifikovaný produkt, ale výrobok, ktorý skutočne zohľadňuje všetky jeho požiadavky.

"Pri hľadaní dodávateľa brán sme v prvom rade kládli dôraz na spoľahlivosť. Na prvý pohľad sú si ponuky brán veľmi podobné, a ťažko sa hľadajú rozdiely. Tie ale spoznáte pri bežnej prevádzke. Kvalitné brány totiž bezpečne fungujú aj po rokoch každodennej záťaže. Preto sme si vybrali brány EFAFLEX, na ktoré je naozaj spoľahnutie. V tom sú si brány EFAFLEX podobné s našimi žalúziami – tam tiež zákazníci vedia, že aj po rokoch im budú spoľahlivo tieniť."
Jaroslav Stříž, NEVA

Rýchlobežné brány vo výrobe vonkajšieho tienenia

Vonkajšie žalúzie, samonosné a fasádne systémy, screenové rolety a široká ponuka príslušenstva. To je v skratke základ výrobného programu NEVY. Medzi vlajkovú loď hanáckeho výrobcu bezpochyby patria vonkajšie žalúzie. Tie sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou architektonických návrhov bez ohľadu na typ budov. Kontrola množstva svetla v interiéri aj jeho tepelná regulácia sú niektoré z mnohých výhod, ktoré žalúzie ponúkajú. Nech už sa ale jedná o akýkoľvek výrobok z ponúkaného sortimentu, jeho púť do všetkých kútov sveta začína prejazdom rýchlobežnými bránami EFAFLEX. Tých je od roku 2017, kedy spolupráca začala, už 12 kusov v rôznych častiach prevádzky.

Medzi najzaujímavejšie inštalácie bezpochyby patrí rýchlobežná brána typu SST-PREMIUM s atypickými rozmermi 7 × 3,5 metra. Tá je umiestnená v prístavbe prevádzkovej haly s hrúbkou lamely 80 mm, ktorá zaisťuje lepšie izolačné vlastnosti zatvorenej brány. Vďaka vysokej rýchlosti otvárania, ktorá dosahuje až 2,5 m/s, uniká len málo cennej energie von alebo medzi priestory.

"Rýchlobežné brány EFAFLEX a tieniace systémy od NEVY majú mnoho spoločného – zákazníkov na celom svete, vlastný výrobný závod v Českej republike a výrobu na mieru každému zákazníkovi. V NEVE presne vedia, čo ich zákazníci potrebujú a čo pre to musia urobiť, aby splnili svoju povesť spoľahlivého dodávateľa. Aj preto padla pri výbere rýchlobežných brán voľba na EFAFLEX."
Petr Emrich, EFAFLEX

Najrýchlejšie priemyselné brány na svete

Ďalšími inštalovanými rýchlobežnými bránami v spoločnosti NEVA sú turbo brány EFA STR-L a SST-L. Turbo brány sa pýšia výnimočnou rýchlosťou otvárania, ktorá v tomto konkrétnom prípade dosahuje až 3,6 m/s, a radí ich tak medzi brány s najrýchlejším otváraním na svete.

Tieto brány sú nielen neuveriteľne rýchle, ale aj nenáročné na údržbu. Navyše sú konštruované na vysoký počet otváracích cyklov a sú tiež extrémne stabilné.

A aké ďalšie brány v hanáckom výrobnom areáli spoločnosti NEVA nájdete? Okrem už spomínaných sa jedná o brány EFA SRT-ECO pre oddelenie vstupu medzi jednotlivými halami. Tieto brány vďačia za svoju obľúbenosť medzi zákazníkmi predovšetkým vynikajúcemu pomeru cena/výkon. A vďaka konštrukcii nenáročnej na miesto pre nich nie je nutná ani zvláštna stavebná príprava. Brány EFA SRT-ECO sú tak naozaj mnohostranne využiteľné.

Zaujímavost

 • Rýchlobežná brána typu SST-PREMIUM s atypickými rozmermi 7 × 3,5 metra umiestnená v prístavbe prevádzkovej haly s hrúbkou lamely 80 mm.

NEVA

 • Výrobca vonkajšieho tienenia, ktoré dodáva do celého sveta. 
 • Medzi najdôležitejšie časti výrobného programu patria vonkajšie žalúzie, samonosné a fasádne systémy, screenové rolety a široká ponuka príslušenstva. 
 • Všetky vonkajšie žalúzie aj látkové rolety sa vyrábajú presne na mieru podľa požiadaviek zákazníka.

EFAFLEX v závode NEVA

 • Spolupráca od roku 2017. 
 • V areáli celkom 12 ks rýchlobežných brán EFAFLEX. 
 • 1× SST-PREMIUM s hrúbkou lamely 80 mm kvôli lepším izolačným vlastnostiam. 
 • 3× turbo brány typu STR-L (2×) a STT-L (1×). 
 • Turbo brány sa pýšia výnimočnou rýchlosťou otvárania 3,6 m/s, vďaka ktorej sa jedná o jedny z najrýchlejších brán na svete. 
 • Turbo brány sú konštruované na vysoké zaťaženie a ich obľúbenosť je daná aj nenáročnou údržbou a vysokou stabilitou. 
 • 8× rýchlobežné rolovacie brány SRT-ECO. 
 • Brány STR a STT sú pre svoju pevnosť a odolnosť používané aj ako vonkajšie brány.

Prečo mať brány od EFAFLEX

 1. Unikátny rýchlobežný bránový systém
 2. Najrýchlejšie brány na trhu 
 3. Možnosť výberu zo 65 typov brán
 4. Certifikácia brán pre jednotlivé segmenty 
 5. Individuálna veľkosť brán 
 6. Výroba najväčších brán na trhu so zvýšenou odolnosťou proti vetru 
 7. Dokonalé tesnenie brán
 8. Splnenie individuálnych požiadaviek pre každý výrobný priestor
 9. Výroba brán priamo v Českej republike 
 10. Spoľahlivá prevádzka pri počte až 250 tisíc otváracích cyklov za rok
 11. Vlastný servis zaisťovaný priamo pracovníkmi EFAFLEXu
 12. Výroba väčšiny náhradných dielov do 24 hodín