EFAFLEX – svetový líder na trhu vysokorýchlostných vrát

Vratové a bezpečnostné systémy od spoločnosti EFAFLEX

V roku 1974 sa spoločnosť EFAFLEX ako prvá na svete začala venovať výhradne rýchlobežným vrátam. Naša prvotná vízia sa vyvinula do nášho dnešného technologického náskoku – určuje naše myslenie a konanie v budúcnosti: sme celosvetovo technologickým lídrom v oblasti rýchlobežných vrát.

Sme rodinná firma so sídlom v Bruckbergu pri Mníchove s celkovo desiatimi dcérskymi spoločnosťami. Zákazník je pre nás na prvom mieste. Ako prémiový dodávateľ kladieme veľký dôraz nielen na vysokú kvalitu výrobkov, ale aj na všestrannú spokojnosť našich zákazníkov.

 

Naším servisným programom stanovujeme meradlá v odbore. Každý deň pracuje 1 400 zamestnancov po celom svete na zaistení kvality našich prémiových výrobkov a spokojnosti našich zákazníkov. Sme zastúpení na všetkých kontinentoch, v 56 krajinách.

Vyvíjame a vyrábame individuálne vráta pre širokú škálu priemyselných odvetví. Naše priemyselné vráta sú k dispozícii ako špirálové vráta, rolovacie vráta, skladacie vráta, vráta do čistých priestorov, vráta v mraziarenstve, ochranné vráta pre stroje a v mnohých ďalších špeciálnych vyhotoveniach pre nespočetné množstvo priemyselných a obchodných odvetví.

 

Medzinárodná, inovatívna a kreatívna technika z Nemecka a ďalších európskych krajín – od spoločnosti EFAFLEX.

Míľniky

2020

Nový EFA-SmartConnect® je riešením na bezpečné a inteligentné prepojenie a správu vašich vrát v rámci aplikácie.

EFAFLEX predstavuje rad EFAPROTECT® s najbezpečnejšími rýchlobežnými vrátami na trhu s triedou odolnosti 4 (RC4).

2019

PREMIÉRA na veľtrhu LogiMAT v Štuttgarte: EFA-SRT® MS USD: nové rýchlobežné rolovacie vráta na ochranu strojov.

Prvé vráta na ochranu strojov, ktoré sa štandardne otvárajú zhora nadol.

2018

EFAFLEX predstavuje nové rýchlobežné skladacie vráta EFA-SFT® THERM. Rýchle, bezpečné a zároveň vetru a poveternostným vplyvom odolné skladacie vráta s tepelne oddelenou konštrukciou. Najvyššia tepelná izolácia, bezkonkurenčná kultúra chodu a absolútna spoľahlivosť.

2017

PREMIÉRA na veľtrhu BAU v Mníchove, nové rýchlobežné vráta pre logistiku prepravy materiálu EFA-SRT® MTL. Veľa druhov pohonov a taktiež voľne konfigurovateľné a individuálne kombinovateľné moduly sú hlavnými prvkami pre optimálne zapojenie procesu.

2016

Novinka: Skriňový rozvádzač EFA-TRONIC®.
Nové skriňové rozvádzače EFA-TRONIC® sú vybavené mikroprocesormi najnovšej generácie.

2015

Premiéra na veľtrhu BAU: Vráta EFA-SST® Essential pre jednoduché aplikácie a EFA-SRT® Soft Touch s väčšou šírkou a výškou.

2014

Premiéra dvoch samostatne vyvinutých bezpečnostných vrát pre stroje EFA-SRT® MS a EFA-SST® MS.

2013

Premiéra na veľtrhu BAU: EFA-SRT®-Soft Touch: Nový vratový systém s úplne novou a geniálne jednoduchou ochranou proti nabehnutiu.

2012

Premiéra na hannoverskom veľtrhu: Predstavenie systému EFA-SST® TK-100.
Prvé skutočné riešenie jednokrídlových vrát s rýchlobežnou technológiou pre oblasť mraziarenstva.

2011

Premiéra na veľtrhu BAU 2011 – EFA-SST® PS.
Predstavenie najrýchlejších garážových vrát na svete. Dnes obľúbené a osvedčené použitie v nespočetnom množstve ďalších montážnych situácií.

2009

EFA-SCAN® – prvý laserový skener na svete.
Laserový skener na použitie na vratových systémoch – patentovaný spoločnosťou EFAFLEX pre horizontálnu detekciu. Nepoznáme lepší systém pre bezpečnosť osôb, tovaru a pre otváranie spĺňajúci najnáročnejšie požiadavky.

2008

Systém EFA-ACS® je teraz k dispozícii aj pre typy vrát EFA-SST® a EFA-STT®. Jediný aktívny kolízny systém na svete pre originálne špirálové vráta od spoločnosti EFAFLEX.

2007

Nová inovovaná generácia systému EFA-SST® prináša v kombinácii s izolačnými lamelami EFA-THERM® revolúciu na trhu.

2004

Active Crash System EFA-ACS.
Nový typ ochrany proti nárazu zaisťuje plne automatickú „opravu“ vratového krídla.

2002

Najrýchlejšie vráta od spoločnosti EFAFLEX: EFA-STR® sa otvárajú rýchlosťou až 4,0 m/s.
Rýchlobežné turbo rolovacie vráta EFAFLEX STR prvýkrát kombinujú patentovaný konštrukčný princíp špirálovitého prichytenia vratových krídel s použitím pružných a rôzne farebných vratových závesov. Dodnes sú to vráta s najvyššou rýchlosťou otvárania.

1999

Spoločnosť EFAFLEX vyvinula systém EFA-STT®.

Rýchlobežné turbo vráta sú celosvetovo unikátne rýchlobežné vráta na vnútorné aj vonkajšie použitie. Krídlo vrát sa skladá z jednoplášťových lamiel, ktoré zostávajú dlhodobo úplne priehľadné. Momentálne ide o najrýchlejšie vráta na svete.

1998

Celosvetovo unikátna svetelná mreža vrát EFA-TLG®.
Svetelná mreža vrát TLG vyvinutá spoločnosťou EFAFLEX a testovaná spoločnosťou TÜV ukazuje okrem iného najnovší, perspektívny stav vývoja optimalizovanej bezpečnostnej techniky. Prvýkrát je takmer celoplošná infračervená svetelná závora zaistená presne na úrovni zatvárania vrát.

1992

Rýchlobežné špirálové vráta SST: Absolútna svetová novinka!

Rýchlobežné špirálové vráta SST sú vynálezom spoločnosti EFAFLEX a predstavujú najhospodárnejšie riešenie pre časté uzatváranie budov. Konštrukčný celok obsahuje dva vratové systémy: Špirálové vráta sú súčasne vonkajšími vrátami odolnými proti vlámaniu a rýchlobežnými vrátami odolnými proti poveternostným vplyvom. Dodnes jedinečná konštrukcia a celosvetovo originálne špirálové vráta.

1987

Bola vynájdená klasika: rýchlobežné rolovacie vráta SRT.

Všetky rýchlobežné rolovacie vráta EFAFLEX majú jedno spoločné: sú z veľkej časti bezúdržbové

Technológie v priestorovo úspornom modulárnom vyhotovení. Ochrana proti nabehnutiu EFAFLEX (EAS) je inteligentná voľba pre „kolíziu“ bez vážnych následkov.

1984

Pokračujúci a nový vývoj rýchlobežných skladacích vrát AS z hliníka a ocele.

EFAFLEX vytvára vďaka patentovanej technológii kardanového kĺbu nový technický štandard, ktorý
určuje trendy. Táto novinka je už viac než 30 rokov úspešnou súčasťou výrobného programu spoločnosti EFAFLEX.

Hliníkové rýchlobežné skladacie vráta EFAFLEX sa používajú predovšetkým ako vonkajšie vráta na zakončenie hál. Chránia pred hlukom a prievanom, šetria energiu a čas vďaka rýchlemu otváraniu a zatváraniu a presvedčia vynikajúcimi tepelno- a zvukovo-izolačnými vlastnosťami.

1983

Výroba oceľových rýchlobežných skladacích vrát MFT.

1981

Pružné rýchlobežné skladacie vráta ES pripravené pre trh.

EFAFLEX tvorí pojem „rýchlobežné vráta“. Rýchle, necitlivé vráta so sofistikovanou technológiou. Nízke obstarávacie a prevádzkové náklady, mimoriadne vysoká úžitková hodnota.

1976

Vzniká pásová závora EFAFLEX.

1975

Výkyvné vráta s pohonom – ďalší dôsledný vývoj.

1974

Krídlové vráta bez pohonu – prvý vývoj výrobku EFAFLEX.

Máte otázky?

Spojte sa.

Sme tu pre vás!

Kontakt