PRANTL Masný průmysl s.r.o. – rýchlobežné brány v mäsovom priemysle

Tradícia výroby mäsových výrobkov má v českej Žirovnici dlhú tradíciu, ktorá siaha až do 19. storočia. Na tú v roku 1992 nadviazal Jan Prantl, ktorý v tomto roku reštituoval podnik Masný průmysl. V priebehu nasledujúcich rokov došlo k významným investíciám do rozvoja a špecializácie výroby, ktoré priniesli ponuku širokej škály mäsových výrobkov. Súčasťou moderného výrobného a skladovacieho areálu je aj 33 kusov rýchlobežných brán EFAFLEX, vrátane tých, ktoré sú určené pre moderné potravinárske prevádzky.

Mäsové výrobky najvyššej kvality

Súčasný výrobný program ponúka zákazníkom pestrú paletu produktov. Medzi tie najvýznamnejšie patrí výroba mäsových špecialít a šuniek. Podnik PRANTL Masný průmysl s.r.o. kladie dôraz na bezpečnosť a zdravotnú nezávadnosť výrobkov a je držiteľom certifikátu International Food Standard (IFS). V potravinárskych prevádzkach tak musia byť splnené najvyššie hygienické nároky, a preto je potrebné, aby všetko vybavenie tieto požiadavky spĺňalo. To sa samozrejme týka aj priemyselných brán, bez ktorých sa moderné prevádzky nezaobídu. Od roku 2011 si preto v žirovníckom závode do týchto priestorov vybrali 23 kusov rýchlobežných rolovacích brán EFA SRT-EC, ktoré spĺňajú aj tie najvyššie hygienické nároky.

„Náš podnik historicky patrí k tradičným výrobcom fermentovaných trvanlivých mäsových výrobkov. Pri ich výrobe kladieme dôraz na zachovanie tradičného spôsobu výroby, ktorý týmto výrobkom dodáva nezameniteľnú chuť a arómu. Neoddeliteľnou súčasťou našej výroby sú aj vysoké nároky na splnenie všetkých hygienických noriem. Preto sme do našich prevádzok vybrali práve brány EFAFLEX, ktoré všetky požiadavky bezo zvyšku spĺňajú, a navyše sú rýchle a spoľahlivé.“

Ing. Milan Krupica, PRANTL Masný průmysl s.r.o.

Brány pre potravinárske prevádzky

Medzi hlavné prednosti týchto brán patrí ich certifikácia pre potravinárske prevádzky, spoľahlivosť, rýchlosť otvárania a v neposlednom rade aj jednoduché čistenie. O tom napokon vypovedá už skratka EC v názve brány – easy clean (ľahké čistenie). K ďalším kladom patrí nerezové prevedenie brán, vďaka ktorému sú brány odolné aj proti čistiacim prostriedkom. Navyše tieto brány dosahujú rýchlosť otvárania až 2 m/s a ponúkajú garanciu 150 tisíc cyklov ročne.

„Na brány do potravinárstva sú z pochopiteľných dôvodov kladené tie najvyššie požiadavky. Brány EFAFLEX EFA SRT-EC sú pre potravinárske prevádzky certifikované. Sú tiež odolné, spoľahlivé a vďaka svojej špeciálnej konštrukcii sa aj ľahko čistia. Preto sú tieto brány stále častejšou voľbou potravinárskych firiem do ich prevádzok, rovnako ako vo firme PRANTL Masný průmysl.“

Vladimír Poledna, EFAFLEX

Rýchle zateplené brány pre úsporu energií

Okrem brán pre potravinárstvo našli vo firme PRANTL Masný průmysl s.r.o. svoje uplatnenie aj ďalšie brány od spoločnosti EFAFLEX. V skladovacích priestoroch na nakladacej rampe v Počiatkoch sa inštalovali zateplené rýchlobežné brány EFA-SST L-Premium. Zásluhou veľmi kvalitnej izolácie a rýchlosti otvárania až 2,5 m/s brány prispievajú k úspore energií. Vďaka zatepleniu a faktu, že brány sú otvorené len po nevyhnutne dlhú dobu, sa nevyvetrá teplo vo vnútri haly.

Okrem týchto brán sa potom inštalovalo ešte pätoro brán EFA-SST Essential s ročnou garanciou 100 tisíc cyklov a štvoro zateplených brán SST-L-ECO v nerezovom prevedení. Brány dosahujú rýchlosť otvárania až 1,5 m/s s ročnou garanciou 200 tisíc otváracích cyklov a sú súčasťou chladiarenskej prevádzky.

PRANTL Masný průmysl

 • Založený v roku 1992, patrí k tradičným výrobcom údenín.
 • Nadväzuje na tradíciu spracovania mäsa, ktorá siaha až do 19. storočia.
 • Ponúka pestrú škálu mäsových výrobkov s prioritou výroby mäsových výrobkov a šuniek.
 • Jeho výrobky poznajú zákazníci v ČR aj susedných krajinách.
 • Podnik má spracovanú politiku spoločnosti v oblasti bezpečnosti a zdravotnej nezávadnosti výrobkov, je držiteľom certifikátu International Food Standard (IFS).

EFAFLEX vo firme PRANTL Masný průmysl

 • Prvé brány inštalované v roku 2011.
 • Celkom 33 ks brán vo výrobnom areáli a skladovacom areáli.
 • 23 kusov EFA SRT-EC pre potravinárske prevádzky s rýchlosťou otvárania až 2 m/s a ročnou garanciou 150 tisíc cyklov ročne.
 • 1 kus EFA-SST L-Premium s rýchlosťou otvárania až 2,5 m/s a ročnou garanciou až 250 tisíc otváracích cyklov.
 • 5 kusov EFA-SST Essential s rýchlosťou otvárania až 0,5 m/s a ročnou garanciou 100 tisíc otváracích cyklov.
 • 4 kusy EFA-SST-L-ECO, zateplené, v chladiarenskej prevádzke, s rýchlosťou otvárania až 1,5 m/s a ročnou garanciou 200 tisíc otváracích cyklov.

Prečo mať brány od EFAFLEXu

 1. Unikátny rýchlobežný bránový systém
 2. Najrýchlejšie brány na trhu 
 3. Možnosť výberu zo 65 typov brán
 4. Certifikácia brán pre jednotlivé segmenty 
 5. Individuálna veľkosť brán 
 6. Výroba najväčších brán na trhu so zvýšenou odolnosťou proti vetru 
 7. Dokonalé tesnenie brán
 8. Splnenie individuálnych požiadaviek pre každý výrobný priestor
 9. Spoľahlivá prevádzka pri počte až 250 tisíc otváracích cyklov za rok
 10. Vlastný servis zaisťovaný priamo pracovníkmi EFAFLEXu
 11. Výroba väčšiny náhradných dielov do 24 hodín