LAUFEN – švajčiarska kvalita a dizajn

História prvého výrobcu sanitárnych zariadení v Európe je naozaj dlhá a siaha až do 19. storočia. Konkrétne do roku 1892, kedy traja vizionári v Švajčiarsku založili firmu, ktorá sa pôvodne zaoberala výrobou tehál a slinku. Zo skromných začiatkov, najmä vďaka vysokej kvalite produkcie a rozrastajúcej sa šírke sortimentu, firma postupom času vyrástla do globálneho hráča so sanitárnou technikou a výrobnými závodmi po celom svete. Dva z nich sú aj v Českej republike, kde je hneď sedmoro rýchlobežných brán EFAFLEX. 

Inovácie, prémiové produkty a funkčnosť 

To sú atribúty, ktoré sú spojované s výrobkami LAUFEN, rovnako ako s rýchlobežnými bránami EFAFLEX. Významné investície do rozvoja firmy s dôrazom na inovácie a kvalitu sa týkali aj modernizácie vlastného areálu, kde postupne došlo k inštalácii rýchlobežných brán EFAFLEX. Tie boli vybrané nielen preto, že sa môžu pýšiť titulom najrýchlejšie brány sveta, ale aj kvôli ďalším prednostiam. Medzi ne patrí spoľahlivosť, odolnosť aj vo veľmi namáhaných prostrediach, dlhá životnosť, a v súčasnosti čím ďalej dôležitejšia úspora energií. 

"V našich prevádzkach vyrábame sanitárnu keramiku tej najvyššej kvality s dôrazom na dizajn a kvalitu prevedenia. Naša výroba je energeticky náročná, preto kladieme dôraz na maximálnu efektivitu využitia energií. Rýchlobežné brány EFAFLEX nám pomáhajú tieto ciele plniť, a rovnako tak prispievajú k príjemnejšiemu pracovnému prostrediu pre našich zamestnancov."
Jan Parma, technik údržby a investícií

Najrýchlejšie brány, ktoré šetria náklady

Prečo je rýchlosť brán tak dôležitá a ako môže ušetriť energie? Odpoveď je naozaj jednoduchá – rýchlobežné brány majú výrazne vyššiu rýchlosť otvárania než tie sekčné. Vysoká rýchlosť otvárania a zatvárania tak bráni úniku tepla medzi jednotlivými priestormi alebo úniku tepla von z budovy, a významne tak prispieva k úsporám energie. To je tiež prípad prevádzok spoločnosti LAUFEN, kde je vo vnútorných prevádzkach teplo, ktoré odtiaľ vďaka rýchlemu otváraniu a zatváraniu brán neuniká. A ešte jedna vec stojí za zmienku – rýchlosť brán vo veľkej miere obmedzuje prievan v prevádzkach. Vďaka tomu sa zbytočne nevíria nečistoty ani prach. 

Aké brány v spoločnosti LAUFEN teda majú a kedy začala spolupráca? Prvá brána bola inštalovaná v roku 2015 a dnes je v prevádzkach spoločnosti LAUFEN hneď sedmoro brán. Dvoje špirálové brány EFA-SST Premium sú v opláštení budov v zateplenej verzii a šetria hneď dvakrát – vďaka kvalitnému zatepleniu a rýchlosti otvárania a zatvárania. Medzi prevádzkami sú ďalej štvoro vnútorných fóliových brán EFA-SRT, ktoré sú konštruované pre vysoké zaťaženie a ktoré ročne hravo zvládnu až 150 tisíc otváracích cyklov. Vo firme nájdeme ešte jednu bránu EFA-SST Essential s rýchlosťou otvárania 0,5 m/s a garanciou minimálne 100 tisíc otváracích cyklov ročne.

"Prvú bránu sme inštalovali v roku 2015 a od tej doby pribudlo ešte ďalších šestoro. Hlavnou výhodou brán EFAFLEX je rýchlosť otvárania, ktorá pri neustále rastúcich cenách energií dokáže ušetriť stále vyššie čiastky za energie. Medzi prednosti našich brán patrí aj rýchlosť servisu a tiež ročná garancia vysokého počtu otváracích cyklov. Tým sa brány EFAFLEX výrazne odlišujú od bežných sekčných brán, ktoré vysoké zaťaženie nezvládajú."
Pavel Jurčík, EFAFLEX

Švajčiarka precíznosť a česká tradícia 

Spoločnosť LAUFEN je v Česku už niekoľko dekád. Do Českej republiky vstúpila už v roku 1991, kedy kúpila Juhočeskú keramiku v Bechyni – závod, ktorý sa taktiež mohol pýšiť dlhoročnou výrobou kúpeľňovej keramiky. Ďalším dôvodom spojenia bol aj fakt, že v Bechyni sídli najstaršia Stredná priemyselná škola keramická v Česku, ktorá dlhodobo vychováva odborníkov a predáva skúsenosti a znalosti nadobudnuté predchádzajúcimi generáciami. Nebola to ale jediná akvizícia v Českej republike. Tou ďalšou bola kúpa Keramických závodov v Znojme v roku 1995. Aj tu sa jednalo o vstup do výrobného závodu s dlhou tradíciou. 

Výroba priemyselnej keramiky v Znojme totiž siaha až do roku 1878. V tom čase sa jednalo o jediný závod so strojovou výrobou na európskom kontinente. Spočiatku sa tu vyrábal kvalitný riad a majolika, postupom času sa sortiment rozširoval a v dvadsiatych rokoch minulého storočia sa výroba zamerala na keramické umývadlá, vane a drezy. Oba závody sa spojili a stali sa súčasťou spoločnosti LAUFEN CZ. Následne sa stali súčasťou španielskej skupiny Roca, kam okrem značky LAUFEN patrí tiež Roca a JIKA.


Prečo mať brány od EFAFLEXu

 1. Unikátny rýchlobežný bránový systém
 2. Najrýchlejšie brány na trhu 
 3. Možnosť výberu zo 65 typov brán
 4. Certifikácia brán pre jednotlivé segmenty 
 5. Individuálna veľkosť brán 
 6. Výroba najväčších brán na trhu so zvýšenou odolnosťou proti vetru 
 7. Dokonalé tesnenie brán
 8. Splnenie individuálnych požiadaviek pre každý výrobný priestor
 9. Výroba brán v Českej republike 
 10. Spoľahlivá prevádzka pri počte až 250 tisíc otváracích cyklov za rok
 11. Vlastný servis zaisťovaný priamo pracovníkmi EFAFLEXu
 12. Výroba väčšiny náhradných dielov do 24 hodín

Chcem vedieť viac

Contact Form