Guma, kam sa pozrieš – Hutchinson

Nadnárodná firma Hutchinson je súčasťou koncernu TOTAL a tiež vedúcim dodávateľom gumových dielov pre automobilový priemysel. V roku 1994 otvorila svoj výrobný závod v Českej republike v Rokycanoch v Plzenskom kraji. Je taktiež významným zákazníkom spoločnosti EFAFLEX, ktorá do rokycianskeho závodu dodáva rýchlobežné brány od roku 2011.

Keď prúdia tekutiny  

Automobilová divízia spoločnosti Hutchinson pre svojich zákazníkov z radu významných automobiliek navrhuje a vyrába sofistikované systémy pre vedenie tekutín – vzduchové, palivové, olejové aj vodné hadice vznikajú pomocou moderných technológií. Produkcia je zameraná na výrobu hadíc pre systémy riadenia a klimatizácie, výrobky firmy pomáhajú riadiť prívod vzduchu, chladenie motoru, systémy vstrekovania paliva alebo mazania automatických prevodoviek. A svoju významnú úlohu tu hrá aj niekoľko desiatok nainštalovaných rýchlobežných brán EFAFLEX, najmä tých vnútorných s označením STR.

"Naša spolupráca je od samého počiatku v roku 2011 výborná. Klient prichádza s jasnými požiadavkami na vlastnosti brán aj s nárokmi na bezpečnosť. To všetko odpovedá skúsenostiam aj vyspelosti technológií, ktoré EFAFLEX má a aj vďaka ktorým je spoľahlivosť našich brán naozaj výnimočná."
Jan Švancara, EFAFLEX

Svetelné mreže pre vyššiu bezpečnosť

Hlavnými parametrami, kvôli ktorým boli vybrané brány EFAFLEX, sú rýchlosť a spoľahlivosť. Rýchlosť otvárania významne znižuje pravdepodobnosť výskytu nehôd. Spoľahlivosť brán zaručuje, že nebude dochádzať k zbytočným prestojom alebo prievanu na pracoviskách. Vo vnútorných prevádzkach boli preto nainštalované tri desiatky vnútorných brán EFAFLEX série STR s rýchlosťou otvárania 3,6 až 4 m/s. To je rýchlosť, ktorú žiadne iné brány nedosahujú. Vnútorné brány STR ešte doplnili vonkajšie s označením SST-L PREMIUM. To sú energeticky úsporné brány pre uzatváranie hál. Vonkajšie, ako aj vnútorné brány prešli farebnou úpravou v lakovni a na prianie zákazníka sú v žltom prevedení.

Ďalším významným dôvodom pre inštaláciu brán EFAFLEX bolo zaistenie plynulosti prevádzky a bezpečnosti 700 zamestnancov na pracoviskách rokycianskeho závodu. Tú okrem rýchlosti a spoľahlivosti zaručuje unikátny systém, montovaný priamo do bočného vedenia brány – infračervená svetelná mreža EFA-TLG, ktorá sa vyznačuje úplným samočinným sledovaním, a významne tak prispieva k zaisteniu bezpečnosti.

V hlavnej úlohe EFA skener 

Väčšinu brán v areáli firmy Hutchinson riadia horizontálne laserové skenery ECA-SCAN, ktoré okrem ovládania slúžia aj k zaisteniu bezpečnosti, pretože kompletne zaberajú celý priestor pred bránami. Skenery ECA-SCAN sa dajú použiť ako pred bránami, tak aj za nimi, a navyše vďaka inteligentnému rozpoznávaniu smeru pohybu zamedzujú aj zbytočnému otváraniu brán.

Rýchle brány EFAFLEX priebežne nahradzujú tie staré, ktoré postupne dosluhujú a nedosahujú potrebnú rýchlosť, ani neponúkajú žiadané a potrebné bezpečnostné prvky. Výmeny starých brán za nové prebiehajú vždy počas prevádzky, s jej minimálnym obmedzením. Súčasťou dodávok moderných rýchlobežných brán je tiež garancia kvalitného a rýchleho servisu priamo pracovníkmi firmy, s možnosťou výroby väčšiny náhradných dielov do 24 hodín.

Zaujímavosti

Väčšinu brán v areáli firmy Hutchinson riadia horizontálne laserové skenery ECA-SCAN, ktoré slúžia na ovládanie brán a zaistenie bezpečnosti v ich okolí.


Prečo mať brány od EFAFLEXu

 1. Unikátny rýchlobežný bránový systém
 2. Najrýchlejšie brány na trhu 
 3. Možnosť výberu zo 65 typov brán
 4. Certifikácia brán pre jednotlivé segmenty 
 5. Individuálna veľkosť brán 
 6. Výroba najväčších brán na trhu so zvýšenou odolnosťou proti vetru 
 7. Dokonalé tesnenie brán
 8. Splnenie individuálnych požiadaviek pre každý výrobný priestor
 9. Výroba brán v Českej republike 
 10. Spoľahlivá prevádzka pri počte až 250 tisíc otváracích cyklov za rok
 11. Vlastný servis zaisťovaný priamo pracovníkmi EFAFLEXu
 12. Výroba väčšiny náhradných dielov do 24 hodín

Chcem vedieť viac

Contact Form