EDSCHA AUTOMOTIVE KAMENICE – spoľahlivý dodávateľ autopriemyslu

Brány v logistike a výrobe 

Je to už trinásť rokov, čo vo výrobnom areáli spoločnosti EDSCHA AUTOMOTIVE KAMENICE s.r.o. (ďalej EDSCHA) v Kamenici nad Lipou začala slúžiť prvá brána EFAFLEX. Jednalo sa o bránu série STT, ktorá na svojom mieste stále bezpečne funguje aj dnes. Po dekáde užívania v plnej prevádzke táto brána dokonca vytvorila úctyhodný rekord – zvládla 1,5 milióna otváracích cyklov – a svoju rolu spoľahlivo plní aj naďalej. Po prvej bráne nasledovali ďalšie. V súčasnosti je v areáli osadených šestoro rýchlobežných brán, ktoré slúžia k plnej spokojnosti tých, ktorí s nimi vo výrobných aj skladovacích halách pracujú. 

"Keď sme hľadali brány do našich prevádzok, našou hlavnou požiadavkou bola spoľahlivosť a výdrž brán. Na základe dobrých referencií sme vybrali brány EFAFLEX, a s odstupom času musíme povedať, že to bola správna voľba. Aj keď sme s dlhou výdržou brán počítali už od počiatku, 1,5 milióna otváracích cyklov a spoľahlivá prevádzka rozhodne prevýšili naše očakávania. Aj z tohto dôvodu sú v našom kamenickom závode len rýchlobežné brány EFAFLEX."
Jan Vobůrka, EDSCHA AUTOMOTIVE KAMENICE s.r.o.

Všetky rýchlobežné brány v areáli sú série STT. Jedná sa o vonkajšie brány, ktoré boli osadené vo výrobných a logistických (skladovacích) halách. Prečo boli vybrané práve tieto brány? Hlavným dôvodom výberu brán EFAFLEX bola ich rýchlosť, spoľahlivosť a tiež ročný garantovaný počet 200 tisíc otváracích cyklov. Tieto atribúty zdobia brány nielen v Kamenici, ale aj na ďalších miestach, kde naplno vyniknú ich prednosti práve pri vysokom zaťažení. Tým sa významne líšia od bežných sekčných brán, ktoré sa síce v prevádzkach používajú relatívne často, v žiadnom prípade však nemajú takú rýchlosť, výdrž ani životnosť. 

Za dlhovekosťou a spoľahlivosťou rýchlobežných brán EFAFLEX však nestojí len ich precízna výroba z kvalitných materiálov. Neoddeliteľnou súčasťou úspešnej prevádzky brán je aj ich pravidelná údržba, bez ktorej sa neobídu žiadne brány, ani tie rýchlobežné. Aj vďaka potrebnej servisnej starostlivosti prvá osadená brána v kamenickom areáli zvládla neuveriteľný 1,5 milióna otváracích cyklov za jednu dekádu. To je výkon, ktorý žiadne iné brány nedosiahnu. Na základe pozitívnych skúseností bolo osadených ďalších päť brán. A čo všetko bránami EFAFLEX vo firme EDSCHA prechádza? 

"Brány EFAFLEX majú dobrú povesť. Zaslúžila sa o to predovšetkým rýchlosť, spoľahlivosť a výdrž. Svojej dobrej povesti brány dostáli aj v kamenickom závode firmy EDSCHA, kde spoľahlivo fungujú. Veľkú zásluhu na tom má prístup klienta, ktorý venuje bránam potrebnú starostlivosť a pravidelnú údržbu."
Vladimír Poledna, EFAFLEX

Dodávateľ pre automobilový priemysel

Spoločnosť EDSCHA je dodávateľom známych značiek v autopriemysle, napríklad Škoda Auto, Jaguar Land Rover, Volvo, Renault či Volkswagen. V závode v Kamenici nad Lipou sa pre tieto a ďalšie značky vyrába rad komponentov. Sú to pohonné systémy, závesy dverí, dverné obmedzovače, závesy zadného veka, závesy prednej kapoty, závesy piatych dverí, ručné brzdy, kĺbový záves posuvných dverí a veľa ďalších. O tom, že sa jedná o výkonný podnik, svedčí okrem zvučných mien odberateľov aj množstvo spracovaného materiálu. V kamenickom závode spracujú okrem iného za jeden rok viac ako 1 000 ton trubiek, 750 ton pásovej ocele či 2 500 ton profilov. 


Prečo mať brány od EFAFLEXu

 1. Unikátny rýchlobežný bránový systém
 2. Najrýchlejšie brány na trhu 
 3. Možnosť výberu zo 65 typov brán
 4. Certifikácia brán pre jednotlivé segmenty 
 5. Individuálna veľkosť brán 
 6. Výroba najväčších brán na trhu so zvýšenou odolnosťou proti vetru 
 7. Dokonalé tesnenie brán
 8. Splnenie individuálnych požiadaviek pre každý výrobný priestor
 9. Výroba brán v Českej republike 
 10. Spoľahlivá prevádzka pri počte až 250 tisíc otváracích cyklov za rok
 11. Vlastný servis zaisťovaný priamo pracovníkmi EFAFLEXu
 12. Výroba väčšiny náhradných dielov do 24 hodín

Chcem vedieť viac

Contact Form