BRENNTAG – distribúcia chemikálií a prísad

Safety first alebo po slovensky bezpečnosť na prvom mieste – to je motto svetového lídra v distribúcii chemikálií a prísad so 17 tisíc zamestnancami. Heslo platí aj pre obchodné stredisko v Chropyni na Morave, ktoré patrí medzi viac ako 670 pobočiek na celom svete. Vysoké bezpečnostné požiadavky sú tiež jedným z hlavných dôvodov, prečo sú súčasťou chropyňského areálu aj rýchlobežné brány EFAFLEX.

Bezpečná a spoľahlivá prevádzka brán

Dôraz na bezpečnosť prevádzky aj zamestnancov nie je ale jediným dôvodom, prečo padla voľba na brány EFAFLEX. Distribučným skladom v Chropyni denne prúdi veľký objem produktov, a tak sú pre bezpečnosť prevádzky potrebné spoľahlivé brány s veľkou rýchlosťou otvárania a tiež s ročným garantovaným počtom otváracích cyklov, ktoré náročné požiadavky na prevádzku spoľahlivo spĺňajú.

"Vysoké bezpečnostné požiadavky musia spĺňať všetci naši dodávatelia, výnimkou nie sú ani brány na uzatváranie hál. Tie navyše musia spoľahlivo zvládať aj stovky otváracích cyklov denne. To sú dva hlavné dôvody, prečo sme do chropyňského areálu vybrali rýchlobežné brány EFAFLEX."
Petr Kykal, operations manager

Celkovo je v areáli, ktorý leží v Zlínskom kraji, šestoro rýchlobežných brán EFAFLEX. Konkrétne sa jedná o pätoro vonkajších brán EFA-STR-L a jedna vnútorná brána EFA-SRT-ECO. Bez ohľadu na počasie a ročné obdobie každá brána vykoná denne stovky otváracích cyklov. V ročnom súčte sú to stovky tisíc otváracích cyklov, ktoré brány EFAFLEX v chropyňskom areáli firmy Brenntag spoľahlivo zvládajú. Brány sú využité na uzatváranie skladovacích hál i zabezpečenie vjazdu do priestoru stáčania kyslých a žieravých látok.

Brána do umývacieho boxu

Okrem vonkajších brán pre uzatváranie hál stojí za pozornosť vnútorná brána EFA-SRT-ECO. Táto rýchlobežná fóliová brána sa využíva na zatváranie umývacieho boxu, ktorý je súčasťou areálu. Aj keď brána neprešla špeciálnou antikoróznou úpravou, vďaka vysokej kvalite použitého materiálu bezpečne slúži už dlhšie ako 5 rokov.

"Distribučný sklad s veľkou prevádzkou a vysokým zaťažením brán je presne tým miestom, kde najlepšie vyniknú prednosti rýchlobežných brán EFAFLEX, kam patrí rýchlosť, spoľahlivosť a bezpečnosť."
Pavel Jurčík, EFAFLEX

Brána vyrobená na mieru náročnej prevádzky

Zaujímavosťou je tiež netradičné prevedenie jednej brány EFA-STR-L. Tá je oproti bežným požiadavkám zákazníkov užšia a zároveň vyššia, než býva obvyklé. Vďaka vysokej svetlej výške umožňuje bezpečný prejazd aj s rozmerovo väčším nákladom. Aj napriek atypickým rozmerom si brána zachováva svoje prednosti – rýchlosť otvárania, spoľahlivosť a bezpečnosť.

A čím všetkým sa spoločnosť Brenntag zaoberá? Je toho naozaj veľa, a o spokojnosť zákazníkov na celom svete sa tak starajú dve globálne divízie: Brenntag Essentials a Brenntag Specialities. Tie svojim odberateľom poskytujú kompletné portfólio priemyselných a špeciálnych chemikálií a prísad vrátane potrebných aplikácií a digitálnych riešení pre širokú škálu priemyselných odvetví.

Konkrétne je to kozmetický a potravinársky priemysel, výroba krmív, farmácia, bytová chémia, farby, laky, stavebníctvo aj mazivá. Silné zastúpenie produktov a konkrétnych riešení firmy Brenntag nájdete aj v gumárenskom priemysle, prevádzkach na spracovanie ropy a plynu a tiež v spoločnostiach, ktoré sa zaoberajú úpravou vody.

Spoločnosti EFAFLEX a Brenntag majú aj napriek odlišným odvetviam podnikania mnoho spoločného. Dodávajú špičkové technológie aj odborné znalosti, vďaka ktorým ich zákazníci na celom svete môžu zlepšovať svoju produktivitu pri zaistení maximálnej bezpečnosti a spoľahlivosti bez ohľadu na veľkosť ich firiem alebo oblasť podnikania.

Brenntag Chropyně

 • Jedna zo 670 pobočiek na svete. 
 • Distribučný sklad so stáčaním chemických látok pre spoločnosti Brenntag Essentials a Brenntag Specialities. 
 • Dodáva produkty pre rad priemyselných odvetví, okrem iného pre priemysel kozmetický, potravinársky, farmaceutický, gumárenský a rad ďalších.

EFAFLEX a Brenntag

 • Spolupráca od r. 2005 (Brenntag Praha). 
 • 5 ks EFA-SRT-L – rýchlobežné rolovacie brány s možnosťou veľkého zaťaženia až 250 tisíc cyklov ročne. 
 • Rýchlosť otvárania až 4 m/s. 
 • Najvyššia zaťažiteľnosť vetrom. 
 • 1 ks EFA-SRT-ECO – vnútorná brána pre vysoké zaťaženie, ročné zaťaženie až 150 tisíc otváracích cyklov. 
 • Vhodná do čistých priestorov, rýchlosť otvárania až 2 m/s.

Prečo mať brány od EFAFLEX

 1. Unikátny rýchlobežný bránový systém
 2. Najrýchlejšie brány na trhu 
 3. Možnosť výberu zo 65 typov brán
 4. Certifikácia brán pre jednotlivé segmenty 
 5. Individuálna veľkosť brán 
 6. Výroba najväčších brán na trhu so zvýšenou odolnosťou proti vetru 
 7. Dokonalé tesnenie brán
 8. Splnenie individuálnych požiadaviek pre každý výrobný priestor
 9. Výroba brán priamo v Českej republike 
 10. Spoľahlivá prevádzka pri počte až 250 tisíc otváracích cyklov za rok
 11. Vlastný servis zaisťovaný priamo pracovníkmi EFAFLEXu
 12. Výroba väčšiny náhradných dielov do 24 hodín