Bezpečnosť na prvom mieste – Miele technika

Automatizácia výroby a zastúpenie robotov vo firmách budú stúpať nielen kvôli nedostatku pracovnej sily, ale aj kvôli snahe zaistiť maximálnu bezpečnosť na pracovisku a zvyšovať produktivitu. Pre tieto robotické prevádzky vyvinula spoločnosť EFAFLEX špeciálnu sériu brán s označením EFAFLEX MS. 

Robotická prevádzka budúcnosti

Dobrým príkladom modernej automatizovanej prevádzky je Miele technika s.r.o. v Uničove. Rýchlobežné brány EFAFLEX série MS sú tam neoddeliteľnou súčasťou bezpečného výrobného procesu firmy. V modernom závode disponuje robotickými pracoviskami s rôznymi výrobnými zariadeniami a taktiež s lisovacími a ohýbacími linkami, ktoré slúžia k výrobe pestrej palety výrobkov. 

"Bezpečnosť v našich prevádzkach je našou hlavnou prioritou a nie je tomu inak ani v robotických prevádzkach. Tie sú navyše špecifické svojimi vysokými nárokmi na priebeh celého výrobného procesu. Preto sme vybrali brány EFAFLEX, ktoré spoľahlivo plnia všetky naše požiadavky nielen v oblasti bezpečnosti."
Robert Ruprich, nákupné oddelenie, Miele technika s.r.o.

V Uničove sa sústreďujú na výrobu dielov do koncových prístrojov, ich bočných a zadných stien. Rovnako tak aj na montáž koncových prístrojov a zhotovovanie bubnov do sušičiek. Práve tie vyrábajú unikátnym spôsobom, a to expandovaním plechu kvapalinou. Výhoda tejto metódy spočíva v tom, že vďaka rovnomernému tlaku kvapaliny sa diel vylisuje s menším stenčením steny oproti bežným technikám. 

Najrýchlejšie brány a bezpečná prevádzka

Výroba bočných a zadných stien umývačiek riadu a sušičiek bielizne Miele prebieha na postupovom lise, kde sú jednotlivé lisovacie jednotky prepojené robotmi. Lis beží v nepretržitej trojzmennej prevádzke 24 hodín 5 dní v týždni. Miele technika s.r.o. investovala nemalú čiastku na obstaranie protihlukovej steny okolo tohto postupového lisu za účelom zníženia hluku počas prevádzky tohto zariadenia. Z dôvodu výmeny nástrojov v každom lise je protihluková stena osadená bránami EFAFLEX série MS, ktoré okrem najvyššej možnej rýchlosti vynikajú aj tichým chodom motoru a výnimočnou spoľahlivosťou. Ich ďalšou významnou prednosťou je aj to, že spoľahlivo slúžia ako protihluková bariéra. 

Špeciálne robotické brány spoľahlivo fungujú aj na tzv. páskovači, kde dochádza k finálnemu baleniu hotových výrobkov. Brány tak zaisťujú bezpečnosť pracovníkov tohto úseku. 

"Do robotických pracovísk sú čím ďalej častejšie používané brány EFAFLEX. Hlavným dôvodom ich obľúbenosti je ich výnimočná spoľahlivosť a rýchlosť otvárania. Spoločne s rýchlym a kvalitným servisom a vlastnou výrobou náhradných dielov v Českej republike sa jedná o kombináciu, ktorú oceňujú zákazníci naprieč rôznymi odbormi."
Jan Šamaj, EFAFLEX

Zaujímavosti

Brány EFAFLEX MS do robotických prevádzok plne podporujú technológiu PROFI–NET. Vďaka tomuto faktu je implementácia brán oveľa jednoduchšia.   

PROFI–NET je priemyselná komunikačná zbernica určená pre riadiace systémy v oblasti priemyselnej automatizácie.


Prečo mať brány od EFAFLEXu

 1. Unikátny rýchlobežný bránový systém
 2. Najrýchlejšie brány na trhu 
 3. Možnosť výberu zo 65 typov brán
 4. Certifikácia brán pre jednotlivé segmenty 
 5. Individuálna veľkosť brán 
 6. Výroba najväčších brán na trhu so zvýšenou odolnosťou proti vetru 
 7. Dokonalé tesnenie brán
 8. Splnenie individuálnych požiadaviek pre každý výrobný priestor
 9. Výroba brán v Českej republike 
 10. Spoľahlivá prevádzka pri počte až 250 tisíc otváracích cyklov za rok
 11. Vlastný servis zaisťovaný priamo pracovníkmi EFAFLEXu
 12. Výroba väčšiny náhradných dielov do 24 hodín

Chcem vedieť viac

Contact Form